Новости

Виставка сучасного живопису на честь свята Різдва Христова «Хай святиться Ім’я Твоє!»

12.12.2012

Виставка сучасного живопису «Хай святиться Ім'я Твоє!», організована Асоціацією художників-християн, об'єднала в єдиному просторі твори представників різних конфесій і різних художніх напрямків та шкіл. Любов до Господа і вираження вдячності Христу стали основою для такого єднання. 

b

         Образ Христа присутній у творчості практично всіх великих художників християнських країн. Кожен художник, намагаючись зрозуміти і проникнути в суть Його Жертовного Шляху, сягав думкою високих етичних ідеалів і припадав до океану Любові, розлитої в кожному Його слові і кожній Його справі. В процесі створення картини для художника важливо, чим наповнена його душа, оскільки саме це наповнення буде прихованим змістом твору. Коли митець працює над такими високоморальними темами, він таким чином творить свій внутрішній світ, тобто займається «домобудівництвом». Оскільки мета будь-якої картини в тому, щоб донести свої думки і переживання до широкого кола людей, то всі позитивні трансформації, що відбуваються в процесі творчості, знаходять відгук у чуйній  душі уважного глядача.  
         У проекті взяли участь 27 українських художника з Києва, Одеси, Феодосії, Львова, Чернігова: Борис Єгіазарян, Леонід Морозов, Борис Михайлов, Іван Михайлов, Олексій Малік, Людмила Богайчук, Анжела Голодецькая, Вадим Кучер-Куцан, Дарина Журавель, Юрій Янович, Любов Сенчук, Любомир Мартинюк, Рима Островерх, Євгеній Піскунов, Сергій Споденюк, Андрій Гуренко, Наталія Ковтун, Вовк Григорий, Дем`янишина Ларисса, Серпионова Есфирь, Білєтіна Єкатерина, Герасименко Наталія, Хіміч Лариса,  Алікберов Віталій,  Руслан Кутняк, Іван Драган, Гончаренко Володимир, Шаповалов Констянтин.
           У наш неспокійний кризовий час, коли мистецтво наповнилося антиестетизмом та, деколи, відвертими моральними збоченнями, маємо відзначити, що в представлених роботах немає хаотичності, немає агресії. Твори несуть позитивний настрій і мають багатий емоційний спектр з безліччю відтінків. Навіть ті художники, які звернулися до методу інтуїтивного пізнання (відповідно до неакадемічної форми вираження), щасливо уникнули багатьох небезпек, що несе в собі вибраний метод. Внутрішня культура і вибрана тема допомагає художникам-творцям, особливо тим, що перебувають у пошуку нових образотворчих форм, утриматися  від перетину тієї межі, за якою панує хаос і відкривається похмура безодня.  
Людська душа, як і багато тисячоліть тому,  страждає під гнітом гріха, метушні і страху. І тільки дотик до Спасителя приносить їй спокій, любов і радість. Роботи, представлені глядачеві,  направлені на утвердження християнських духовних і моральних цінностей.  В експозиції представлені біблійні теми Різдва Христового, створення світу, взаємин людини з Богом, тема пошуку істини людини в сучасному світі  
Давайте разом поринемо у світ подій, які назавжди змінили хід історії  людства!
Виставка сучасного живопису "Хай святиться Ім'я Твоє" експонуватиметься з 7 до 21 грудня 2012 р. у м. Донецьк, в Центрі «АРТ Донбас, вул.. Челюскінців 168

 1

3

2

Відкриття відбудеться 7 січня о 15.00.
Організатори проекту :
Центр «АРТ Донбас» м. Донецьк
Міжнародна громадська організація «Асоціація художників-християн»;
Київське відділення Спілки художників України
          Одеське відділення Спілки художників України
          Донецький християнський університет
          Галерея «Ікон АРТ» м. Львів

Реклама